Obsah štúdie · kapitola 7

Rozvoj futbalu · Kapitola 7

Simulácia troch sezón po reforme

Čo by priniesli tri sezóny česko-slovenskej ligy a tri sezóny Slovenskej TOP 10: 10 000 nasimulovaných ročníkov na skutočných dátach, tituly, zostupy, hodnota kádrov a návštevnosť.

V skratke

  • Obe navrhované podoby prvej ligy sme vyskúšali na dnešných kádroch: každú 10 000-krát po tri sezóny za sebou.
  • V česko-slovenskej lige by hodnota kádrov 10 slovenských klubov vzrástla zo 102,6 na 145,2 mil. € a návštevnosť z 3 025 na 4 155 divákov na zápas. V Slovenskej TOP 10 len na 109,0 mil. € a 3 562 divákov.
  • V oboch variantoch takmer vždy vyhrá titul Slovan. Slabšie kluby by proti českým súperom väčšinu zápasov prehrali.
Variant A proti Variantu B 10 slovenských klubov, 10 000 simulácií, tri sezóny

Variant A česko-slovenská liga 10 + 14

  1. 102,6 mil. €hodnota kádrov dnes, 3 025 divákov na zápas
  2. 115,7 mil. €po 1. sezóne, 3 960 divákov na zápas
  3. 145,2 mil. €po 3. sezóne (+ 42 %), 4 155 divákov na zápas

Rozdiel po 3 sezónach

Česko-slovenská liga má o 36 mil. € vyššiu hodnotu kádrov a o necelých 600 divákov na zápas viac.

+ 36 mil. € hodnoty kádrovnecelých 600 divákov na zápas menej

Variant B Slovenská TOP 10

  1. 102,6 mil. €hodnota kádrov dnes, 3 025 divákov na zápas
  2. 105,7 mil. €po 1. sezóne, 3 362 divákov na zápas
  3. 109,0 mil. €po 3. sezóne, 3 562 divákov na zápas
šanca Slovana na titul vo Variante A (vo Variante B 93 – 95 %)
92 – 94 %
slovenských klubov by proti českým získavalo menej ako bod na zápas
6 z 10
hodnota kádrov vo Variante A po 3 sezónach, ak by bol účinok zápasov proti českým klubom polovičný
120,4 mil. €

Rast hodnoty a návštevnosti je predpoklad štúdie, vypísaný v tabuľke na konci kapitoly.

Podrobná štúdia

Analýza stavu

Východisko a dáta

Simulácia porovnáva oba varianty prvej ligy na rovnakých tímoch a rovnakých dátach. Slovenskú desiatku tvoria kluby, ktoré skončili v sezóne 2025/26 na 1. až 10. mieste.

Komárno (11.), Prešov (12., zostup) a víťaz II. ligy Dukla Banská Bystrica začínajú v modeli v II. lige a môžu postúpiť. Ide o predpoklad modelu: v skutočnosti Komárno v baráži porazilo Zvolen a Dukla postúpila, takže obe hrajú Niké ligu 2026/27.

Českú štrnástku v česko-slovenskej lige tvoria účastníci Chance ligy 2026/27 bez dvoch nováčikov z Brna.

Tri sezóny po reforme sú modelové. Simulácia ukazuje, čo by reforma priniesla pri dnešných kádroch, bez ohľadu na to, kedy by sa začala.

Vstupné dáta

  • hodnoty kádrov podľa Transfermarktu (17. 10. 2026),
  • body z konečných tabuliek 2025/26,
  • priemerná návštevnosť 2025/26 podľa european-football-statistics.co.uk,
  • kapacity štadiónov.

Desať slovenských klubov má dnes spolu hodnotu kádrov 102,6 mil. € a priemernú návštevnosť 3 025 divákov. Celá Niké liga s 12 klubmi vrátane Komárna a Dukly má hodnotu 109,3 mil. €.

Model

Každý zápas sa losuje z Poissonovho rozdelenia gólov. Sila tímu sa skladá z hodnoty kádra a z bodov na zápas v minulej sezóne.

Váhy oboch zložiek sú nastavené tak, aby model čo najlepšie zopakoval skutočnú sezónu 2025/26 v slovenskej aj českej lige. Hodnota kádra je jediný údaj, ktorý porovnáva slovenské a české kluby priamo.

Každý variant sa nasimuloval 10 000-krát po tri sezóny za sebou, vrátane postupov, zostupov a barážového pavúka z kapitoly 9.

Rast hodnoty kádrov a návštevnosti nie je nameraný údaj, ale predpoklad štúdie. Je zámerne opatrný a vypísaný v tabuľke na konci kapitoly, aby sa dal posúdiť a zmeniť.

Výpočet je v repozitári webu (scripts/simulacia_koncepcie.py) a dá sa kedykoľvek zopakovať s novými dátami.

Riešenie

Variant A: česko-slovenská liga 10 + 14

  • ŠK Slovan Bratislava získava slovenský titul v 92 až 94 % simulácií, DAC Dunajská Streda v 6 až 7 %, Žilina okolo 1 %, ostatné kluby menej.
  • V zápasoch proti českým klubom získava viac ako bod na zápas len Slovan (1,87), DAC (1,45), Žilina (1,22) a Trnava (1,07). Ostatné kluby by s českými súpermi väčšinu zápasov prehrávali, Skalica získa v priemere 0,59 bodu na zápas.
  • Najviac ohrozená zostupom je v prvej sezóne Skalica (74 %), nasledujú Michalovce, Ružomberok a Podbrezová.
  • Hodnota kádrov slovenskej desiatky rastie zo 102,6 mil. € na 115,7 mil. € po prvej sezóne a na 145,2 mil. € po tretej (+42 %).
  • Priemerná návštevnosť slovenských domácich zápasov stúpa z 3 025 na 3 960 divákov v prvej sezóne a na 4 155 v tretej. Ťahúňom sú domáce zápasy so Slaviou, Spartou, Plzňou a Baníkom.

Variant B: Slovenská TOP 10

  • Slovan je majstrom v 93 až 95 % simulácií, DAC v 5 až 7 %.
  • Hodnota kádrov rastie len mierne, zo 102,6 mil. € na 109,0 mil. € po troch sezónach.
  • Návštevnosť stúpa na 3 362 divákov v prvej sezóne a 3 562 v tretej, najmä preto, že z ligy vypadnú dva najmenej navštevované kluby. Zápasy medzi Slovanom, DAC, Trnavou a Žilinou sa hrajú štyrikrát za sezónu.
Dopad
  • Česko-slovenská liga prináša viac: po troch sezónach je hodnota kádrov o 36 mil. € vyššia ako vo Variante B (145,2 oproti 109,0 mil. €) a návštevnosť o necelých 600 divákov na zápas vyššia (4 155 oproti 3 562).
  • Rozdiel stojí na predpokladoch: rast hodnoty v česko-slovenskej lige vychádza z pravidla, že zápas proti českému súperovi zvyšuje cenu hráčov. Ak by tento efekt bol polovičný, hodnota kádrov vo Variante A by po troch sezónach dosiahla 120,4 mil. € a náskok pred Variantom B by klesol z 36 na 11 mil. €.
  • Slovanu sa nevyrovná nikto: v oboch variantoch je titul takmer istý pre Slovan. Reforma formátu sama osebe súťaž nevyrovná. Na to treba silnejšie kádre ostatných klubov.
  • Česko-slovenská liga je tvrdá pre slabších: šesť z desiatich slovenských klubov by v zápasoch proti českým klubom získavalo menej ako bod na zápas. Pre tieto kluby je česko-slovenská liga najmä škola a zdroj divákov, nie bodov.
  • Predchádzajúca verzia simulácie (vytvorená s pomocou AI) uvádzala 14 slovenských tímov, titul Žiliny a návštevnosť nad 7 000 divákov. Tieto čísla nahrádza tento prepočet.

Variant A, 1. sezóna po reforme: priemer z 10 000 simulácií

KlubBody (32 zápasov)Priemerné poradieMajsterZostup alebo baráž prehratáBody na zápas proti českým klubom
Slovan Bratislava 67,6 1,1 92 % 0 % 1,87
DAC Dunajská Streda 53,8 2,4 7 % 0 % 1,45
MŠK Žilina 45,7 3,7 1 % 0 % 1,22
Spartak Trnava 41,0 4,7 0 % 2 % 1,07
AS Trenčín 37,6 5,6 0 % 5 % 0,99
FC Košice 34,8 6,4 0 % 10 % 0,90
Železiarne Podbrezová 32,0 7,1 0 % 19 % 0,84
MFK Ružomberok 31,1 7,4 0 % 23 % 0,81
Zemplín Michalovce 30,5 7,5 0 % 26 % 0,78
MFK Skalica 22,9 9,3 0 % 74 % 0,59

Variant B, 1. sezóna po reforme: priemer z 10 000 simulácií

KlubBody (36 zápasov)Priemerné poradieMajsterZostup alebo baráž prehratá
Slovan Bratislava 82,9 1,1 93 % 0 %
DAC Dunajská Streda 67,2 2,3 7 % 0 %
MŠK Žilina 57,4 3,6 0 % 0 %
Spartak Trnava 51,9 4,6 0 % 2 %
AS Trenčín 47,3 5,6 0 % 4 %
FC Košice 44,3 6,3 0 % 9 %
Železiarne Podbrezová 40,6 7,2 0 % 19 %
MFK Ružomberok 39,6 7,4 0 % 23 %
Zemplín Michalovce 39,0 7,6 0 % 26 %
MFK Skalica 29,6 9,4 0 % 78 %
Hodnota kádrov slovenskej desiatky na konci sezóny (mil. €)
Čísla v tabuľke
PoložkaVariant B (TOP 10)Variant A (česko-slovenská liga)
Dnes102,6 mil. €102,6 mil. €
1. sezóna105,7 mil. €115,7 mil. €
2. sezóna106,9 mil. €128,7 mil. €
3. sezóna109 mil. €145,2 mil. €
Priemerná návštevnosť slovenských domácich zápasov (divákov)
Čísla v tabuľke
PoložkaVariant B (TOP 10)Variant A (česko-slovenská liga)
Dnes3 025 divákov3 025 divákov
1. sezóna3 362 divákov3 960 divákov
2. sezóna3 495 divákov4 084 divákov
3. sezóna3 562 divákov4 155 divákov

Nasledujú tri sezóny za sebou pre oba varianty. Každá sa rozbalí po kliknutí na nadpis.

Každá je ukážková sezóna: jedna z 10 000 simulácií, v ktorej je majstrom najčastejší majster a body klubov sú najbližšie priemeru. Postupy a zostupy sa prenášajú zo sezóny do sezóny, preto sa zloženie ligy mení.

Pravdepodobnosti v texte platia pre všetkých 10 000 simulácií.

Z = zápasy, V = výhry, R = remízy, P = prehry. Vo Variante A sú v bodoch slovenských klubov aj body zo zápasov proti českým klubom.

1. sezóna po reforme

Variant A (česko-slovenská liga): Majstrom je Slovan Bratislava so ziskom 67 bodov, o 14 bodov pred klubom DAC Dunajská Streda. Najlepší proti českým klubom: Slovan Bratislava (1,79 bodu na zápas). Českým majstrom je Slavia Praha, z českej ligy zostupuje Slovácko. Priamo zostupuje MFK Skalica, víťaz II. ligy KFC Komárno priamo postupuje. Baráž: MFK Ružomberok – Tatran Prešov 2:0; Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 2:3; finále MFK Ružomberok – FC Petržalka 5:0. Deviaty MFK Ružomberok ostáva v lige po víťaznej baráži, jediným nováčikom je KFC Komárno. Vo všetkých 10 000 simuláciách tohto ročníka: titul pre Slovan Bratislava 92 %, DAC Dunajská Streda 7 %; najčastejšie zostupuje MFK Skalica (74 %) a Zemplín Michalovce (26 %). Hodnota kádrov slovenskej desiatky na konci sezóny v priemere 115,7 mil. €, návštevnosť 3 960 divákov na zápas.

Variant A, slovenská tabuľka, 1. sezóna po reforme (ukážková sezóna)

KlubZVRPSkóreBodyBody na zápas proti českým klubomHodnota kádra po sezónePoznámka
1. Slovan Bratislava 32 19 10 3 68:31 67 1,79 44,6 mil. € majster SR
2. DAC Dunajská Streda 32 15 8 9 58:41 53 1,14 18,4 mil. €
3. MŠK Žilina 32 12 9 11 47:44 45 1,21 11,8 mil. €
4. AS Trenčín 32 10 12 10 40:38 42 1,21 8,3 mil. €
5. Spartak Trnava 32 9 9 14 35:47 36 1,07 7,3 mil. €
6. Železiarne Podbrezová 32 9 6 17 41:60 33 0,86 5,2 mil. €
7. Zemplín Michalovce 32 7 8 17 37:68 29 0,86 4,4 mil. €
8. FC Košice 32 8 4 20 35:59 28 0,29 6,1 mil. €
9. MFK Ružomberok 32 6 7 19 32:63 25 0,86 5,9 mil. € baráž, ostáva v lige
10. MFK Skalica 32 4 12 16 28:61 24 0,50 2,8 mil. € zostup

Variant A, česká tabuľka, 1. sezóna po reforme (ukážková sezóna)

KlubZVRPSkóreBodyBody na zápas proti slovenským klubomPoznámka
1. Slavia Praha 36 28 2 6 100:25 86 2,40 majster ČR
2. Viktoria Plzeň 36 24 5 7 81:39 77 2,20
3. Sigma Olomouc 36 21 9 6 73:41 72 2,40
4. Sparta Praha 36 20 10 6 69:34 70 2,40
5. Pardubice 36 16 8 12 46:38 56 1,20
6. Slovan Liberec 36 14 12 10 58:50 54 1,30
7. Hradec Králové 36 15 8 13 57:52 53 1,70
8. Teplice 36 14 9 13 49:54 51 1,30
9. Jablonec 36 14 8 14 57:48 50 1,80
10. Baník Ostrava 36 12 9 15 48:53 45 1,40
11. Bohemians 1905 36 12 5 19 44:72 41 1,90
12. Mladá Boleslav 36 10 6 20 44:80 36 1,90
13. FC Zlín 36 8 10 18 39:67 34 1,30
14. Slovácko 36 9 6 21 40:61 33 1,60 zostup

Päť zápasov sezóny: vymyslené ilustračné príklady, nie výsledok simulácie ani predpoveď

KoloZápasVýsledokDivákovPrečo stojí za pozornosť
3. Spartak Trnava – Sparta Praha 2 : 2 17 800 prvé kolo česko-slovenskej ligy v Trnave, vypredaný štadión
9. Baník Ostrava – FC Košice 4 : 2 14 300 do Ostravy prišlo vyše 1 500 fanúšikov z Košíc
21. Slovan Bratislava – Slavia Praha 2 : 1 20 500 zápas priebežných lídrov slovenskej a českej tabuľky
27. MŠK Žilina – Viktoria Plzeň 3 : 1 10 100 veľkonočné kolo, Žilina vypredala štadión
30. Sigma Olomouc – AS Trenčín 0 : 1 9 800 Trenčín si víťazstvom v Olomouci zaistil štvrté miesto

Variant B (Slovenská TOP 10): Majstrom je Slovan Bratislava so ziskom 86 bodov, o 18 bodov pred klubom DAC Dunajská Streda. Priamo zostupuje Železiarne Podbrezová, víťaz II. ligy Tatran Prešov priamo postupuje. Baráž: MFK Ružomberok – KFC Komárno 1:2; Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 3:1; finále Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 2:2 (po penaltách Dukla Banská Bystrica). V ďalšej sezóne hrajú prvú ligu Tatran Prešov a Dukla Banská Bystrica. Vo všetkých 10 000 simuláciách tohto ročníka: titul pre Slovan Bratislava 93 %, DAC Dunajská Streda 7 %; najčastejšie zostupuje MFK Skalica (78 %) a Zemplín Michalovce (26 %). Hodnota kádrov slovenskej desiatky na konci sezóny v priemere 105,7 mil. €, návštevnosť 3 362 divákov na zápas.

Variant B, Slovenská TOP 10, 1. sezóna po reforme (ukážková sezóna)

KlubZVRPSkóreBodyHodnota kádra po sezónePoznámka
1. Slovan Bratislava 36 27 5 4 91:31 86 39,3 mil. € majster SR
2. DAC Dunajská Streda 36 20 8 8 67:44 68 17,2 mil. €
3. MŠK Žilina 36 18 7 11 61:51 61 11,0 mil. €
4. AS Trenčín 36 14 8 14 47:53 50 7,7 mil. €
5. Spartak Trnava 36 11 13 12 50:45 46 6,9 mil. €
6. FC Košice 36 11 10 15 36:48 43 6,1 mil. €
7. Zemplín Michalovce 36 9 12 15 44:49 39 4,2 mil. €
8. MFK Skalica 36 11 4 21 44:70 37 2,8 mil. €
9. MFK Ružomberok 36 10 6 20 37:57 36 5,6 mil. € baráž, zostup
10. Železiarne Podbrezová 36 9 7 20 46:75 34 4,9 mil. € zostup
2. sezóna po reforme

Variant A (česko-slovenská liga): Majstrom je Slovan Bratislava so ziskom 65 bodov, o 12 bodov pred klubom DAC Dunajská Streda. Najlepší proti českým klubom: Slovan Bratislava (1,36 bodu na zápas). Českým majstrom je Slavia Praha, z českej ligy zostupuje Bohemians 1905. Priamo zostupuje Zemplín Michalovce, víťaz II. ligy Dukla Banská Bystrica priamo postupuje. Baráž: KFC Komárno – FC Petržalka 0:1; MFK Zvolen – Tatran Prešov 3:0; finále MFK Zvolen – FC Petržalka 0:3. V ďalšej sezóne hrajú prvú ligu Dukla Banská Bystrica a FC Petržalka. Vo všetkých 10 000 simuláciách tohto ročníka: titul pre Slovan Bratislava 93 %, DAC Dunajská Streda 7 %; najčastejšie zostupuje Zemplín Michalovce (26 %) a Železiarne Podbrezová (20 %). Hodnota kádrov slovenskej desiatky na konci sezóny v priemere 128,7 mil. €, návštevnosť 4 084 divákov na zápas.

Variant A, slovenská tabuľka, 2. sezóna po reforme (ukážková sezóna)

KlubZVRPSkóreBodyBody na zápas proti českým klubomHodnota kádra po sezónePoznámka
1. Slovan Bratislava 32 20 5 7 77:27 65 1,36 50,2 mil. € majster SR
2. DAC Dunajská Streda 32 14 11 7 43:38 53 1,36 20,7 mil. €
3. MŠK Žilina 32 11 7 14 45:43 40 0,79 12,6 mil. €
4. Spartak Trnava 32 10 6 16 43:55 36 1,29 8,2 mil. €
5. FC Košice 32 10 6 16 34:52 36 0,79 6,5 mil. €
6. AS Trenčín 32 8 11 13 35:53 35 1,29 9,3 mil. €
7. MFK Ružomberok 32 8 6 18 35:60 30 0,86 6,3 mil. €
8. Železiarne Podbrezová 32 6 10 16 27:51 28 0,64 5,4 mil. €
9. KFC Komárno 32 8 3 21 30:68 27 0,36 2,9 mil. € baráž, zostup
10. Zemplín Michalovce 32 6 8 18 28:59 26 0,43 4,5 mil. € zostup

Variant A, česká tabuľka, 2. sezóna po reforme (ukážková sezóna)

KlubZVRPSkóreBodyBody na zápas proti slovenským klubomPoznámka
1. Slavia Praha 36 28 7 1 92:28 91 2,60 majster ČR
2. Sparta Praha 36 25 2 9 99:39 77 2,10
3. Viktoria Plzeň 36 21 4 11 79:33 67 2,20
4. Sigma Olomouc 36 19 8 9 64:40 65 2,50
5. Baník Ostrava 36 16 10 10 56:45 58 1,90
6. Jablonec 36 13 13 10 50:53 52 1,00
7. Slovan Liberec 36 14 9 13 57:54 51 2,20
8. Pardubice 36 14 9 13 52:49 51 1,50
9. Hradec Králové 36 13 10 13 44:56 49 1,40
10. Teplice 36 13 9 14 51:56 48 2,00
11. Artis Brno 36 13 8 15 41:48 47 2,00
12. Mladá Boleslav 36 12 7 17 42:57 43 1,90
13. FC Zlín 36 11 4 21 33:65 37 1,70
14. Bohemians 1905 36 9 7 20 46:74 34 1,30 zostup

Päť zápasov sezóny: vymyslené ilustračné príklady, nie výsledok simulácie ani predpoveď

KoloZápasVýsledokDivákovPrečo stojí za pozornosť
2. Artis Brno – Slovan Bratislava 1 : 3 10 200 nováčik z Brna vypredal štadión na Slovan za 15 minút
8. FC Košice – Baník Ostrava 2 : 2 11 900 odveta zápasu z prvej sezóny, rekordná návštevnosť v Košiciach
15. KFC Komárno – Mladá Boleslav 1 : 0 3 800 slovenský nováčik vypredal štadión proti českému súperovi
26. Sparta Praha – Spartak Trnava 2 : 1 17 400 veľkonočné kolo, do Prahy prišlo vyše 2 000 fanúšikov Trnavy
31. Slavia Praha – MŠK Žilina 1 : 2 18 300 Žilina so šiestimi odchovancami v zostave zdolala lídra českej tabuľky

Variant B (Slovenská TOP 10): Majstrom je Slovan Bratislava so ziskom 84 bodov, o 9 bodov pred klubom DAC Dunajská Streda. Priamo zostupuje Tatran Prešov, víťaz II. ligy MFK Ružomberok priamo postupuje. Baráž: MFK Skalica – Železiarne Podbrezová 2:1; MFK Zvolen – KFC Komárno 3:2; finále MFK Skalica – MFK Zvolen 5:3. Deviaty MFK Skalica ostáva v lige po víťaznej baráži, jediným nováčikom je MFK Ružomberok. Vo všetkých 10 000 simuláciách tohto ročníka: titul pre Slovan Bratislava 95 %, DAC Dunajská Streda 5 %; najčastejšie zostupuje Zemplín Michalovce (27 %) a KFC Komárno (20 %). Hodnota kádrov slovenskej desiatky na konci sezóny v priemere 106,9 mil. €, návštevnosť 3 495 divákov na zápas.

Variant B, Slovenská TOP 10, 2. sezóna po reforme (ukážková sezóna)

KlubZVRPSkóreBodyHodnota kádra po sezónePoznámka
1. Slovan Bratislava 36 27 3 6 101:28 84 40,5 mil. € majster SR
2. DAC Dunajská Streda 36 23 6 7 61:35 75 17,7 mil. €
3. MŠK Žilina 36 16 10 10 61:53 58 11,3 mil. €
4. AS Trenčín 36 13 7 16 56:68 46 7,9 mil. €
5. Spartak Trnava 36 11 12 13 54:56 45 7,1 mil. €
6. FC Košice 36 11 12 13 51:61 45 6,3 mil. €
7. Dukla Banská Bystrica 36 11 9 16 49:49 42 4,0 mil. €
8. Zemplín Michalovce 36 10 10 16 47:64 40 4,3 mil. €
9. MFK Skalica 36 10 6 20 45:73 36 2,9 mil. € baráž, ostáva v lige
10. Tatran Prešov 36 5 11 20 33:71 26 1,5 mil. € zostup
3. sezóna po reforme

Variant A (česko-slovenská liga): Majstrom je Slovan Bratislava so ziskom 72 bodov, o 17 bodov pred klubom DAC Dunajská Streda. Najlepší proti českým klubom: MŠK Žilina (1,79 bodu na zápas). Českým majstrom je Sparta Praha, z českej ligy zostupuje FC Zlín. Priamo zostupuje FC Petržalka, víťaz II. ligy Zemplín Michalovce priamo postupuje. Baráž: Železiarne Podbrezová – MFK Zvolen 1:1 (po penaltách Železiarne Podbrezová); KFC Komárno – MFK Skalica 0:0 (po penaltách KFC Komárno); finále Železiarne Podbrezová – KFC Komárno 1:0. Deviaty Železiarne Podbrezová ostáva v lige po víťaznej baráži, jediným nováčikom je Zemplín Michalovce. Vo všetkých 10 000 simuláciách tohto ročníka: titul pre Slovan Bratislava 94 %, DAC Dunajská Streda 6 %; najčastejšie zostupuje KFC Komárno (26 %) a Tatran Prešov (20 %). Hodnota kádrov slovenskej desiatky na konci sezóny v priemere 145,2 mil. €, návštevnosť 4 155 divákov na zápas.

Variant A, slovenská tabuľka, 3. sezóna po reforme (ukážková sezóna)

KlubZVRPSkóreBodyBody na zápas proti českým klubomHodnota kádra po sezónePoznámka
1. Slovan Bratislava 32 22 6 4 75:25 72 1,64 58,0 mil. € majster SR
2. DAC Dunajská Streda 32 16 7 9 61:42 55 1,43 23,5 mil. €
3. MŠK Žilina 32 16 4 12 47:48 52 1,79 14,8 mil. €
4. FC Košice 32 13 6 13 43:55 45 1,43 7,3 mil. €
5. AS Trenčín 32 9 8 15 38:49 35 0,50 9,6 mil. €
6. MFK Ružomberok 32 9 6 17 31:60 33 0,79 6,7 mil. €
7. Spartak Trnava 32 8 8 16 28:46 32 0,79 8,8 mil. €
8. Dukla Banská Bystrica 32 9 4 19 38:63 31 1,00 4,2 mil. €
9. Železiarne Podbrezová 32 7 9 16 32:50 30 0,93 5,9 mil. € baráž, ostáva v lige
10. FC Petržalka 32 4 4 24 20:81 16 0,36 1,0 mil. € zostup

Variant A, česká tabuľka, 3. sezóna po reforme (ukážková sezóna)

KlubZVRPSkóreBodyBody na zápas proti slovenským klubomPoznámka
1. Sparta Praha 36 29 4 3 85:25 91 2,70 majster ČR
2. Slavia Praha 36 26 7 3 93:28 85 2,60
3. Viktoria Plzeň 36 21 8 7 76:37 71 2,60
4. Sigma Olomouc 36 18 9 9 62:34 63 1,90
5. Baník Ostrava 36 16 9 11 58:38 57 2,20
6. Slovan Liberec 36 18 3 15 60:53 57 1,90
7. Hradec Králové 36 14 9 13 54:52 51 1,00
8. Pardubice 36 14 9 13 58:57 51 1,10
9. Artis Brno 36 12 10 14 51:53 46 1,70
10. Zbrojovka Brno 36 12 10 14 43:51 46 1,10
11. Jablonec 36 11 7 18 43:56 40 1,40
12. Mladá Boleslav 36 9 12 15 47:53 39 1,30
13. Teplice 36 7 6 23 37:74 27 1,50
14. FC Zlín 36 6 7 23 39:89 25 1,50 zostup

Päť zápasov sezóny: vymyslené ilustračné príklady, nie výsledok simulácie ani predpoveď

KoloZápasVýsledokDivákovPrečo stojí za pozornosť
1. Zbrojovka Brno – DAC Dunajská Streda 2 : 2 10 200 návrat Zbrojovky medzi najlepšie tímy, vypredaný štadión
6. FC Petržalka – Baník Ostrava 0 : 2 3 800 slovenský nováčik prvýkrát proti českému klubu, vypredané
12. Dukla Banská Bystrica – Sparta Praha 1 : 1 7 400 nováčik z Banskej Bystrice remizoval s lídrom českej tabuľky
27. Sparta Praha – Slovan Bratislava 2 : 2 17 400 veľkonočný zápas lídrov oboch tabuliek
32. FC Košice – Slavia Praha 3 : 1 11 900 Košice si v poslednom kole zaistili štvrté miesto

Variant B (Slovenská TOP 10): Majstrom je Slovan Bratislava so ziskom 83 bodov, o 11 bodov pred klubom DAC Dunajská Streda. Priamo zostupuje MFK Skalica, víťaz II. ligy Železiarne Podbrezová priamo postupuje. Baráž: Zemplín Michalovce – FC Petržalka 3:0; KFC Komárno – MFK Zvolen 6:1; finále Zemplín Michalovce – KFC Komárno 1:0. Deviaty Zemplín Michalovce ostáva v lige po víťaznej baráži, jediným nováčikom je Železiarne Podbrezová. Vo všetkých 10 000 simuláciách tohto ročníka: titul pre Slovan Bratislava 95 %, DAC Dunajská Streda 5 %; najčastejšie zostupuje KFC Komárno (26 %) a Tatran Prešov (21 %). Hodnota kádrov slovenskej desiatky na konci sezóny v priemere 109,0 mil. €, návštevnosť 3 562 divákov na zápas.

Variant B, Slovenská TOP 10, 3. sezóna po reforme (ukážková sezóna)

KlubZVRPSkóreBodyHodnota kádra po sezónePoznámka
1. Slovan Bratislava 36 25 8 3 89:27 83 41,7 mil. € majster SR
2. DAC Dunajská Streda 36 22 6 8 67:33 72 18,2 mil. €
3. AS Trenčín 36 17 6 13 52:42 57 8,2 mil. €
4. MŠK Žilina 36 13 12 11 48:53 51 11,6 mil. €
5. MFK Ružomberok 36 12 11 13 52:64 47 5,8 mil. €
6. Spartak Trnava 36 11 13 12 52:54 46 7,3 mil. €
7. FC Košice 36 13 7 16 54:64 46 6,5 mil. €
8. Dukla Banská Bystrica 36 11 7 18 51:64 40 4,1 mil. €
9. Zemplín Michalovce 36 8 6 22 46:73 30 4,4 mil. € baráž, ostáva v lige
10. MFK Skalica 36 8 4 24 42:79 28 2,9 mil. € zostup

Predpoklady simulácie

Pravidlá, ktoré nie sú dáta, ale predpoklady

PredpokladHodnotaPrečo
Rast hodnoty kádra za zápas proti českému klubu (Variant A) +0,5 % zápasy vyššej intenzity, viac skautov; 14 zápasov = +7 % za sezónu
Navyše za zápas proti Slavii, Sparte, Plzni alebo Baníku +1 % „európsky cenový multiplikátor“ z kapitoly 6, zámerne opatrne
Úprava podľa výsledkov proti českým klubom ±10 % za bod na zápas nad/pod 1 kto proti českým klubom obstojí, ten rastie rýchlejšie
Rast hodnoty kádra vo Variante B +3 % za sezónu vyrovnanejšia liga bez najslabších
Organický rast návštevnosti +3 % za sezónu trend posledných sezón
Domáci zápas SK klubu so Slaviou, Spartou, Plzňou, Baníkom 2,5 × bežná návšteva Trnava – Slovan 2025/26: 17 011 divákov pri priemere 5 524
Domáci zápas SK klubu s iným českým klubom 1,4 × bežná návšteva nový súper, zvedavosť
Šláger medzi Slovanom, DAC, Trnavou a Žilinou (Variant B) 1,5 × bežná návšteva derby
Strop návštevy 95 % kapacity štadióna skutočné kapacity 2026/27